بدون دسته بندیدنیای کوهنوردیکوهنوردی

فیلمهای کوهنوردی که باید ببینید.

دیدن فیلمهای سینمایی یکی از تفریحاتی است که هیچ وقت نمی توان از آن گذشت. از طرف دیگر دیدن این سبک از فیلمها باعث افزایش انگیزه برای صعود نیز می گردد. در این مطلب شما را با چند فیلم کوهنوردی دیدنی در این زمینه آشنا می کنیم. دیدن فیلم کوهنوردی حال و هوای انسان را تغییر می دهد. به قول قدیمی ها وصف العیش نصف العیش!!

بنر تبلیغاتی باشگاه ورزشی موج

۱۴ فیلم کوهنوردی

کی۲

تیلور بروکز(مایکل بین) و همنوردش هارولد جیمسون(مت کراون) دو کوهنورد قوی و مشتاق هستند. یک شانس برای صعود به کی۲ توسط تیمی به سرپرستی یک میلیاردر به آنها رو می کند. فیلم به طور خاص به داستان صعود و زنده ماندن آنها می پردازد. از نکات مثبت این فیلم در نظر گرفتن نسبی واقعیت کوهنوردی هست.

محصول سال ۱۹۹۱ ، کشور امریکا.

IMDB : 6.2

مرتبط : کی۲

موج کوه

اورست

این فیلم بر اساس حادثه سال ۱۹۹۶ تولید شده است. در آن سال چندین کوهنورد به دلیل وقوع طوفان جان خود را از دست می دهند. در این صعود راب هال و اسکات فیشر به عنوان راهنماهای کوهستان نیز فوت می کنند. یکی از موضوعات جالب توجه در آن حادثه حضور آناتولی بوکرایف برای امداد بوده است. تلاش وی باعث نتایج یافتن چند کوهنورد می شود که البته بعدا بحث هایی را پدید می آورد.

محصول ۲۰۱۵ ، کشور امریکا

IMDB : 7.1

مرتبط : اورست ، آناتولی بوکرایف

اورست

۱۲۷ ساعت

این فیلم نیز بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. یک کوهنورد در جریان یک ماجراجویی پیمایشی در یوتا در یک دره باریک گیر می کند. وی تلاش زیادی مینماید تا خود را زنده برهاند. داستان فیلم جریان ۱۲۷ ساعت مبارزه وی برای بقاست.

محصول ۲۰۱۰ ، کشور امریکا

IMDB : 7.6

مرتبط : تمرین روانشناختی در کوهنوردی

فیلم کوهنوردی - 127 ساعت

۷ سال در تبت

بر اساس داستان واقعی. هنریخ هارر کوهنورد اتریشی در زمان جنگ جهانی دوم به همراه یک تیم عازم تلاشی بر روی نانگاپاربات می شود. اما در آنجا به اسارت گرفته شده و سپس به سمت تبت می گریزد. داستان فیلم ماجرای هفت سال زندگی وی در تبت و دیدارش با دالایی لاما را بیان می کند. درباره هنریخ هارر ، وی از اعضای اولین تیم گشایش مسیر در دیواره شمالی آیگر بوده است.

محصول کشور امریکا ، ۱۹۹۷

IMDB : 7.1

مرتبط : آیگر ، نانگاپاربات ، پونکاک جایا

نانگاپاربات - موج کوه

نوردواند – دیواره شمالی

بر اساس یک داستان واقعی درباره رقابت بر سر اولین صعود دیواره شمالی آیگر در سال ۱۹۳۶. تلاشی که به یک فاجعه ختم میشود. گفتنی است که این صعود به شکلی تحت تاثیر رقابت آلمانها و سایر اروپاییان نیز بوده است.

محصول کشور سوییس ، ۲۰۰۸

IMDB : 7.4

مرتبط : آیگر

فیلم کوهنوردی - موج کوه

هیمالیا

کوهنوردی به نام هانگ گیل به دنبال پیدا کردن جسد دوستش که در صعودی در کوههای هیمالیا در گذشته است می رود.

محصول کشور کره جنوبی ، سال ۲۰۱۵

IMDB : 6.4

مرتبط : بلندترین کوههای جهان

فیلم کوهنوردی - هیمالیا

لمس خلا

در سال ۱۹۸۵ ، دو کوهنورد جوان به دنبال صعود به یکی قله در آند می روند. آنها موفق به صعود میشوند اما در فرود به مشکل می خورند. پای یکی از آنها در فرود می شکند و طوفان در میگیرد. نفر دیگر باید در مورد بریدن طناب تصمیم بگیرد….

محصول کشور کانادا ، ۲۰۰۳

IMDB : 8

مرتبط : آکونکاگوآ

لمس خلا - فیلم کوهنوردی

نانگاپاربات

داستان بر اساس یک ماجرای صعود واقعی در سال ۱۹۷۰. فیلم پیرامون صعود قله نانگاپاربات شکل گرفته است که در آن برادران مسنر در تیم تحت سرپرستی کارل هرلیخ کوفر از رخ روپال قله را صعود کرده و در مسیر بازگشت گونتر مسنر جان خود را از دست می دهد.

محصول کشور آلمان ، ۲۰۱۰

IMDB : 6.6

مرتبط : رینهولد مسنر ، نانگاپاربات

فیلم کوهنوردی - نانگاپاربات

قله The Summit

در سال ۲۰۰۸ ، تیمی از کوهنوردان عازم صعود کی۲ می شوند. در بازگشت از قله به دلایل مختلف از جمله پاره شدن طناب ثابت مسیر ۱۱ نفر جان خود را از دست می دهند…

محصول کشور امریکا ، ۲۰۱۳

IMDB : 6.9

مرتبط : کی۲ ، مسیرهای کی۲

فیلم کوهنوردی - موج کوه

ژانر اکشن

کلیف هنگر Cliffhanger

فیلم کوهنوردی با یک داستان اکشن درباره سرقت را بازگو می کند که یک گاید کوهستان در آن درگیر داستان میشود. از نقاط جالب فیلم بدل کاری ولفگانگ گولیچ سنگنورد پیشگام قرن بیستم در قسمتهای سنگنوردی میباشد.

محصول کشور امریکا ، ۱۹۹۳

مرتبط : لین هیل

فیلم کوهنوردی

مجازات آیگر – The Eiger Sanction

دکتر هملو ، یک قاتل بازنشسته برای انتقام از قتل یک دوست قدیمی دوباره در یک سازمان مخفی استخدام میشود. با ردیابی قاتل ، او خود را در یک منطقه کوهستانی بسیار خطرناک می یابد…

محصول کشور امریکا ، ۱۹۷۵

IMDB : 6.4

مرتبط : آیگر

فیلم کوهنوردی - موج کوه

فری سولو

فری سولو یا صعود آزاد ، پوشش صعود به دیواره ال کاپتان از مسیر سالاث را انجام داده است. در این فیلم صعود توسط آلکس هانولد صورت می پذیرد.

محصول کشور امریکا ، ۲۰۱۸

IMDB : 8.2

مرتبط : آلکس هانولد ، صعود انفرادی در سنگنوردی

فیلم کوهنوردی - فری سولو

مرو

یک فیلم کوهنوردی بسیار آموزنده درباره اولین صعود در مرو در ناحیه گراهاول هندوستان توسط کنراد انکر ، جیمی چین و رنان ازتورک

محصول کشور امریکا ، سال ۲۰۱۵

IMDB : 7.7

مرتبط : کنراد انکر

فیلم کوهنوردی - موج کوه

صعود

یک فیلم کوهنوردی ایرانی! با کارگردانی فریدون جیرانی و بازی بیژن امکانیان …فیلم درباره داستان صعود به دیواره علم کوه و اتفاقات و حوادث پیرامون آن شکل گرفته است.

محصول کشور ایران ، ۱۳۶۶

مرتبط : علم کوه ، بدنسازی سنگنوردی برای تازه کارها

امتیاز کاربران: ۴.۸ ( ۱۱ رای)
بنر تبلیغاتی باشگاه ورزشی موج
برچسب ها

mojekooh

*مهدی جباریان : شروع فعالیت کوهنوردی 1376 برخی صعودهای شاخص: • گشایش مسیر در دیواره پاتخت ، زمستانی ، سبک آلپی • رکورد صعود چهارجبهه دماوند در 25 ساعت و سی دقیقه:شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، غربی، شمالی، شمال شرقی، پایان در گوسفندسرا • صعود سه جبهه دماوند در 21 ساعت: شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، شمالی و شمال شرقی • رکورد صعود آزاد انفرادی دهلیز مرکزی یخار از معدن تا انتهای یخچال در 12 ساعت • صعود زمستانی دماوند 10 مرتبه: گرده شرقی(تیغه های یخار)، جنوبی، شمالی، یکروزه... • صعود دماوند مجموعا 90 مرتبه در فصول مختلف یالهای گوناگون. • صعود زمستانی گرده شرقی سرکچال به خلنو • صعود زمستانی قلل شاخک و علم کوه از مسیر سیاسنگا • رکورد صعود سرعتی آزاد انفرادی گرده آلمانها از ونداربن تا تنگ گلو در 7 ساعت و سی و سه دقیقه • تلاش برای صعود زمستانی آلپی ترکیبی دیواره علم کوه مسیر هاری رست، صعود برتر سال 96 • صعود به گرده آلمانها دوازده مرتبه در فصل بهار و تابستان و پاییز – صعود یکروزه گرده آلمانها • صعود یکروزه دیواره علم کوه، مسیر هاری رست از ونداربن به ونداربن بدون بارگذاری 21:33 ساعت • صعود دو مسیر هاری رست و فرانسوی های دیواره علم کوه در یک روز • رکورد عبور از البرز، شروع دربند توچال تا آزادکوه کلاک ، 102 کیلومتر، 9000 متر صعود در 46 ساعت • رکورد صعود سرعتی خط الراس دوبرار در 17 ساعت و نه دقیقه • صعود سرعتی از پل خواب توچال کلک چال جمشیدیه در 15 ساعت و 20 دقیقه • صعود یکروزه از دربند توچال تا سرکچال سپیدستان در 23 ساعت و 50 دقیقه ، 65 کیلومتر، • صعود قله خان تنگری 7010 متر • تلاش برای صعود قله ماناسلو 8163 متر • صعود یخچالهای شمالی سبلان، کسری، یخار • صعود و تمرین سنگنوردی در دیواره های شروین، پلخواب، بیستون.... • گشایش مسیر در دیواره های کاسونک، شروین، اوسون ترکیبی ... • مربی کوهپیمایی درجه سه سایر: کمربند مشکی جودو دان یک

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن