منو
  • ارسال رایگان پستی برای خرید بیش از 500 هزار تومان
  • ارسال سریع با تیپاکس در روز خرید
  • ارسال با پیک در زمان مورد نظر مشتری برای تهران
  • 7 روز ضمانت تعویض و عودت
  • مشاوره تخصصی
سلامت

یک ساعت پیاده روی روزانه: 8 فایده و نکات

یک ساعت پیاده روی روزانه: 8 فایده و نکات

3.4
(5)

وقتی صحبت از ورزش می شود، دویدن توجه زیادی را به خود جلب می کند و دوندگان معمولا مبلغان مشتاق این ورزش هستند. و در حالی که دویدن یک تمرین فوق العاده است، همه نمی توانند بدوند یا از دویدن لذت می برند.

چه مشکلات مفصلی، استخوانی، یا عضلانی، سایر بیماری‌های حاد یا مزمن داشته باشید، یا به سادگی دویدن را نوعی ورزش که برای شما جذاب باشد، نمی‌دانید، ممکن است متوجه شوید که پیاده‌روی می‌تواند تمرینی بسیار جذاب‌تر و ایمن‌تر باشد.

یک ساعت پیاده روی در روز یک تمرین عالی است و فواید زیادی برای سلامت جسمی و روانی دارد. در این راهنما به فواید یک ساعت پیاده روی در روز می پردازیم، به سوالاتی مانند اینکه آیا می توان با یک ساعت پیاده روی در روز وزن کم کرد، پاسخ خواهیم داد و در مورد اینکه چگونه یک ساعت پیاده روی در روز می تواند از شما در اهداف تناسب اندام و سلامتی شما حمایت کند، صحبت خواهیم کرد.

  • یک ساعت پیاده روی در روز چه فوایدی دارد؟
  • با یک ساعت پیاده روی در روز چند کالری می سوزانید؟

روزی یک ساعت پیاده روی چه فوایدی دارد؟

صرف 60 دقیقه پیاده روی در روز می تواند سرمایه گذاری بزرگی برای زمان به نظر برسد، اما یک ساعت پیاده روی در روز فواید زیادی دارد، از جمله موارد زیر:

پیاده روی یک ساعت در روز به شما یک پایه تناسب اندام عالی می دهد

اگر یک ساعت در روز پیاده روی کنید، بسته به سرعت پیاده روی شما، مسافتی بین 4 تا 6 کیلومتر یا بیشتر را در روز طی خواهید کرد.

اگر این کار را به طور مداوم انجام دهید و یک ساعت در روز به مدت یک ماه یا بیشتر پیاده روی کنید، یک پایه هوازی محکم ایجاد خواهید کرد. این بدان معنی است که شما درجه خاصی از آمادگی قلبی عروقی را خواهید داشت که به شما امکان می دهد سایر اشکال ورزش های قلبی را با شدتی مشابه بدون فشار زیاد، انجام دهید.

یک ساعت پیاده روی در روز استقامت شما را تقویت می کند، قلب و ریه های شما را بهبود می بخشد و پاهای شما را تقویت می کند تا پایه خوبی برای انجام فعالیت بدنی داشته باشید.

یک ساعت پیاده روی در روز، ظرفیت هوازی شما را افزایش می دهد

نتایج یک بررسی بزرگ از 32 مطالعه که اثرات مداخلات پیاده روی را بر عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی بررسی می کرد، نشان داد که پیاده روی (20-60 دقیقه در روز 2-7 روز در هفته به طور متوسط ​​18 هفته) ظرفیت هوازی را افزایش می دهد یا VO2 max به میزان 3.04 میلی لیتر بر کیلوگرم در دقیقه افزایش میدهد.

روزی یک ساعت پیاده روی، عضلات شما را تقویت می کند

بسته به شیب و سرعتی که در آن راه می‌روید، با استفاده از عضلات همسترینگ، باسن، چهار سر، ساق پا و مرکز بدن خود به درجات مختلف راه بروید. راه رفتن در سربالایی عضلات همسترینگ، ساق پا و باسن را هدف قرار می دهد.

پمپاژ فعال بازوها باعث جذب عضلات اضافی می شود و پیاده روی شما را به تمرینی برای کل بدن تبدیل می کند.

یک ساعت پیاده روی در روز نشانگرهای سلامتی را بهبود می بخشد

پیاده روی نوعی ورزش هوازی است که فواید سلامتی زیادی مانند کاهش فشار خون، کاهش کلسترول LDL (“بد”)، افزایش کلسترول HDL (“خوب”)، افزایش حساسیت به انسولین و کاهش سطوح قند خون دارد.

به این ترتیب، یک ساعت پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف سبک زندگی از جمله فشار خون بالا، دیابت نوع 2، چاقی و کلسترول بالا (کلسترول بالا) را کاهش دهد.

یک ساعت پیاده روی روزانه می تواند به حفظ وزن سالم کمک کند

خیلی ها می پرسند آیا می توان با یک ساعت پیاده روی در روز وزن کم کرد؟ فعالیت بدنی مانند یک ساعت پیاده روی در روز کالری می سوزاند بنابراین می تواند به کاهش وزن یا حفظ وزن سالم کمک کند.

برای از دست دادن یک پوند از چربی ذخیره شده بدن، باید کسری کالری تقریباً 3500 کالری ایجاد کنید. بنابراین، برای از دست دادن نیم کیلو چربی در هفته، باید کسری کالری روزانه 600 کالری در روز ایجاد کنید.

کسری 500 کالری در روز می تواند با مصرف کالری کمتر، سوزاندن کالری بیشتر یا ترکیبی از هر دو ایجاد شود.

یک ساعت پیاده روی در روز بر میزان کالری که می سوزانید تأثیر می گذارد. بررسی 32 مطالعه نشان داد که پیاده روی (20-60 دقیقه در روز 2-7 روز در هفته به طور متوسط ​​18 هفته) باعث کاهش دور کمر (1.51- سانتی متر)، وزن (-1.37 کیلوگرم)، درصد چربی بدن (- 1.22٪ و شاخص توده بدنی (-0.53 کیلوگرم بر متر مربع) می شود.

پیاده روی یک ساعته در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر را کاهش دهد

طبق توصیه های CDC، بزرگسالان باید 150 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط ​​یا 75 دقیقه ورزش هوازی با شدت شدید در هفته را هدف قرار دهند تا خطر ابتلا به بیماری های سبک زندگی را کاهش دهند.

یک ساعت پیاده روی در روز 3 روز در هفته به شما کمک می کند تا از این توصیه ها پیشی بگیرید. هر چه بیشتر بتوانید بدن خود را حرکت دهید، بهتر است.

بررسی دیگری از 17 مطالعه آینده‌نگر که شامل بیش از 30000 بزرگسال بود، ارتباط معنی‌داری بین تعداد گام‌های روزانه و کاهش خطر مرگ و میر ناشی از همه علل و بیماری‌های قلبی عروقی را نشان داد.

افزایش هر 1000 گام روزانه در شروع مطالعه، خطر مرگ و میر ناشی از همه علل را 6-36٪ و بیماری های قلبی عروقی را 5-21٪ در پیگیری 4-10 سال بعد برای مرگ و میر و 6 ماه تا 6 سال بعد برای بیماری های قلبی عروقی کاهش داد.

یک مطالعه آینده نگر قدیمی نشان داد که پیاده روی بیش از 4 ساعت در هفته با کاهش قابل توجهی در خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل بیماری های قلبی عروقی در مقایسه با پیاده روی کمتر از 1 ساعت در هفته مرتبط است.

یک ساعت پیاده روی در روز می تواند درد مزمن را کاهش دهد

اگر از کمردرد مزمن، آرتروز در زانوها یا لگن خود رنج می برید، یا به شکل دیگری از دردهای اسکلتی عضلانی موضعی یا عمومی دارید، یک ساعت پیاده روی در روز ممکن است به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

بررسی 26 مطالعه نشان داد که پیاده روی می تواند شدت، ناراحتی و محدودیت های عملکردی مرتبط با درد مزمن اسکلتی عضلانی را کاهش دهد.

روزی یک ساعت پیاده روی در برای سلامت روان شما مفید است

علاوه بر فواید متعدد پیاده روی برای سلامت جسمی، یک ساعت پیاده روی در روز برای سلامت روان شما فوق العاده است. مطالعات نشان داده اند که پیاده روی منظم در مقایسه با پیاده روی به ندرت با سلامت عاطفی بهتر همراه است.

پیاده روی، مانند همه انواع ورزش، می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد، خلق و خوی و احساس کلی رفاه را بهبود بخشد و عملکرد شناختی را بهتر می کند.

پیاده روی می تواند تمرکز، انرژی، عملکرد اجرایی شما را افزایش دهد و حتی ممکن است حافظه و خلاقیت شما را بهبود بخشد.

با پیاده روی در روز چند کالری در روز می سوزانید؟

تعداد کالری به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله وزن بدن و ترکیب، سرعت راه رفتن، مسافتی که طی می کنید، زمین، شیب، و اینکه آیا وزن اضافی حمل می کنید (به عنوان مثال، کوله پشتی).

هرچه وزن بیشتری داشته باشید، سریع‌تر و بیشتر راه می‌روید و هر چه شیب تندتر باشد، کالری بیشتری در راه رفتن خواهید سوزاند. با این اوصاف، راه هایی برای تخمین تعداد کالری که با یک ساعت پیاده روی در روز می سوزانید وجود دارد.

مجموعه فعالیت های بدنی گزارش می دهد که راه رفتن با سرعت آرام 2.8-3.2 مایل در ساعت بر روی یک سطح صاف معادل 3.5 MET است. راه رفتن با سرعت 3.5 مایل در ساعت روی سطح هموار 4.3 MET است، در حالی که راه رفتن با سرعت 4.0 مایل در ساعت روی سطح هموار با 5 MET رتبه بندی می شود و در نهایت، راه رفتن با سرعت بسیار تند 4.5 مایل در ساعت 7 MET است.

افزودن شیب به میزان زیادی کالری سوزی را افزایش می دهد. برای مثال، راه رفتن 2.9 تا 3.5 مایل در ساعت (حدود 5 کیلومتر در ساعت) در سربالایی با درجه 1 تا 5 درصد تقریباً 5.3 MET است، و حفظ این سرعت در حالی که به درجه 6 تا 15 درصد حمله می کند، تقاضای متابولیک را تا 8 MET افزایش می دهد.

با استفاده از این مقادیر MET، می توانید تعداد کالری سوزانده شده در یک ساعت پیاده روی با سرعت ها و وزن های مختلف را با استفاده از معادله برای تعیین مصرف انرژی محاسبه کنید:

200 / (وزن بدن شما بر حسب کیلوگرم) × 3.5 × METs = کالری سوزانده شده در هر دقیقه

سپس، اگر روزی یک ساعت پیاده روی می کنید، این مقدار محاسبه شده در 60 ضرب می شود. البته توجه داشته باشید که این عدد تقریبی می باشد.

انتشارات سلامت هاروارد گزارش می دهد که 30 دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط ​​3.5 مایل در ساعت (هر کیلومتر در 11 دقیقه) حدود 107 کالری برای یک فرد 60 کیلویی، 133 کالری برای یک فرد 69 کیلویی و 159 کالری برای یک فرد 87 کیلویی می سوزاند.

همانطور که گفته شد، سوزاندن کالری فقط نوک کوه یخ در مورد مزایای پیاده روی است، بنابراین کفش های خود را بپوشید و از پیاده روی خود لذت ببرید!

سوالات متداول پیرامون روزی یک ساعت پیاده روی

یک ساعت پیاده روی چقدر کالری می سوزاند

بسته به وزن، شیب و سایر شرایط ، یک ساعت پیاده روی روزانه می تواند بین 400 تا 800 کالری بسوزاند.

یک ساعت پیاده روی چند قدم است

این مورد به سرعت شما بستگی دارد. با در نظر گرفتن 100 قدم در هر دقیقه تقریبا 6000 قدم در یک ساعت پیاده روی می کنید.

منبع: marathonhandbook

چقدر این پست مفید بود؟

ستاره چپ بیشترین امتیاز

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مهدی جباریان

*مهدی جباریان : شروع فعالیت کوهنوردی 1376 برخی صعودهای شاخص: • گشایش مسیر در دیواره پاتخت ، زمستانی ، سبک آلپی • رکورد صعود چهارجبهه دماوند در 25 ساعت و سی دقیقه:شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، غربی، شمالی، شمال شرقی، پایان در گوسفندسرا • صعود سه جبهه دماوند در 21 ساعت: شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، شمالی و شمال شرقی • رکورد صعود آزاد انفرادی دهلیز مرکزی یخار از معدن تا انتهای یخچال در 12 ساعت • صعود زمستانی دماوند 10 مرتبه: گرده شرقی(تیغه های یخار)، جنوبی، شمالی، یکروزه... • صعود دماوند مجموعا 104 مرتبه در فصول مختلف یالهای گوناگون. • صعود زمستانی گرده شرقی سرکچال به خلنو • صعود زمستانی قلل شاخک و علم کوه از مسیر سیاسنگا • رکورد صعود سرعتی آزاد انفرادی گرده آلمانها از ونداربن تا تنگ گلو در 7 ساعت و سی و سه دقیقه • تلاش برای صعود زمستانی آلپی ترکیبی دیواره علم کوه مسیر هاری رست، صعود برتر سال 96 • صعود به گرده آلمانها چهارده مرتبه در فصل بهار و تابستان و پاییز – صعود یکروزه گرده آلمانها • صعود یکروزه دیواره علم کوه، مسیر هاری رست از ونداربن به ونداربن بدون بارگذاری 21:33 ساعت • صعود دو مسیر هاری رست و فرانسوی های دیواره علم کوه در یک روز • رکورد عبور از البرز، شروع دربند توچال تا آزادکوه کلاک ، 102 کیلومتر، 9000 متر صعود در 46 ساعت رکورد صعود سرعتی زمستانی گرده آلمانها از ونداربن به ونداربن در 67 ساعت • رکورد صعود سرعتی خط الراس دوبرار در 17 ساعت و نه دقیقه • صعود سرعتی از پل خواب توچال کلک چال جمشیدیه در 15 ساعت و 20 دقیقه • صعود یکروزه از دربند توچال تا سرکچال سپیدستان در 23 ساعت و 50 دقیقه ، 65 کیلومتر، • صعود قله خان تنگری 7010 متر • تلاش برای صعود قله ماناسلو 8163 متر • صعود یخچالهای شمالی سبلان، کسری، یخار • صعود و تمرین سنگنوردی در دیواره های شروین، پلخواب، بیستون.... • گشایش مسیر در دیواره های کاسونک، شروین، اوسون ترکیبی ... • مربی کوهپیمایی درجه سه سایر: کمربند مشکی جودو دان یک کارشناس مهندسی معماری، دکتری مدیریت بازرگانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

مقالات پیشین

سبد خرید
راهنمای خرید و ارسال
فروشگاه
وبلاگ
حساب من
0 مقايسه
0 مورد سبد خرید