آمادگی جسمانی, دویدن

بهترین کفش های دویدن سال 2022 (معرفی 18 کتونی)

بهترین کفش های دویدن سال 2022 (معرفی 18 کتونی)

0
(0)

یکی از چیزهایی که دوندگان پیرامون آن اغلب صحبت نمی کنند کیفیت کفش های دویدن است. نکات ریزی که در اینجا از قلم می افتند مانند: نیشگون نمی گیرد. احساس سنگینی نمی کنید. پا عرق نمی کند و سایر موارد. با این حال هر چه در دویدن با تجربه تر شوید، ممکن است نکات ریز بیش از پیش به چشم شما بیاید. به همین دلیل در این مقاله به بررسی کامل برخی از مشهورترین مدلها پرداخته ایم.

چگونه کفش مخصوص دویدن خود را انتخاب کنید

هر کدام از کفش‌های موجود در لیست زیر به دلیل امتیازات عملکرد کلی بالا انتخاب شده‌اند، اما ما همچنین سه دسته مهم را بررسی کردیم که باید به شما در یافتن بهترین مدل برای خود کمک کنند:

وزن: کفش‌های سبک‌تر معمولاً بالشتک کمتری (سیستم زیره) دارند، که می‌تواند احساس سریع‌تری در آنها ایجاد کند. گفته می‌شود، اگر مسافت‌های طولانی را طی می‌کنید، بالشتک اضافی یک کفش سنگین‌تر ممکن است گزینه بهتری باشد.

دراپ: دراپ کفش تفاوت بین اندازه پاشنه و جلوی پا یا به عبارت ساده، میزان افتادن انگشتان پا زیر پاشنه پا است. دراپ بیشتر می تواند منجر به ضربه بیشتر پاشنه شود. بیشتر کفش‌ها بین 8 تا 12 میلی‌متر دراپ دارند، برخی کمتر از 6 میلی‌متر و چند طرح مینیمالیستی دارای دراپ صفر هستند.

53e
مفهوم دراپ کفش

نحوه انتخاب بهترین کفش های دویدن 2022

تست عرق: ما چندین جفت از هر کفش را از تولید کنندگان دریافت می کنیم. اینها به بیش از 200 دونده با توانایی ها و ترجیحات مختلف می رسد. هر یک از آنها قبل از پر کردن یک پرسشنامه دقیق، یک ماه را با کفش های خود طی چندین جلسه می دوند.

بالشتک : هر تست کننده میزان نرمی یا سفت بودن هر کفش را در زیر پا اندازه گیری می کند.

انعطاف‌پذیری: انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد که یک کفش چقدر با پا از حالت پاشنه به سمت پایین حرکت می‌کند.

قد و وزن: ما مدل های مردانه (سایز 8) و زنانه (سایز 5) را وزن می کنیم. همچنین “ارتفاع پشته” را اندازه گیری می کنیم: لاستیک فوم زیره، فوم میانی و کفی. ما همچنین “دراپ پاشنه” کفش را نیز بررسی شده است – تفاوت قد از پاشنه تا جلوی پا.

بهترین کفش های دویدن برای سال 2022 کدامند؟

لیست زیر توسط کارشناسان runnersworld ارایه شده است:

Saucony Endorphin Speed 2

S20688 20 1

قیمت: 155 پوند

وزن: 224 گرم (M)، 198 گرم (W)

نوع: جاده/خنثی

در مقایسه با بسیاری از کفش‌های کربنی، اندورفین اسپید 2 یک دویدن پایدارتر، محجوب‌تر و مطمئن‌تر را ارائه می‌دهد – احساس می‌کنید می‌توانید با اطمینان پای خود را پایین بیاورید. این کفش به خوبی بین بالشتک و پاسخ دهی تنظیم شده است: جهنده است اما همچنان می توانید جاده را احساس کنید و هنگام دویدن از آن لذت زیادی ببرید. به گفته اندی دیکسون، سردبیر RW، “به طور کلی، این یک ابزار همه جانبه عالی است، یک گزینه عالی برای کسانی که فقط یک جفت کفش دویدن می خواهند تا تمام تمرینات خود را پوشش دهند.”

ASICS Gel Cumulus23

بهترین کتونی برای دویدن

قیمت: 120 پوند

وزن: 280 گرم (مردانه)، 240 گرم (زنانه)

ضربه‌گیرهای پاشنه از جذب ضربه‌های اضافی از واحد ژل پاشنه برخوردار هستند، در حالی که مواد زیره Flytefoam به نقطه‌ای مناسب در پیوستگی بالشتک برخورد می‌کند: به اندازه‌ای نرم است که در مایل‌های آهسته‌تر برتری می‌یابد، اما فنر کافی برای سریعتر دویدن در تمرینات تمپو نیز خواهد داشت.

استفاده از ضخامت های مختلف باعث شده که تنفس این مدل نسبت به مدلهای قبلی کفش بهبود یابد. این کفش را نیز می توان در دسته همه کاره ها طبقه بندی کرد.

NewBalance Fuelcell Elite v2

کتونی مناسب دویدن

قیمت: 210 پوند

وزن: 268 گرم (مردانه)، 221 گرم (زنانه)

نوع: جاده / عملکرد

دراپ: 8 میلی م

این کفش برای ایجاد سرعت در جاده طراحی شده است. و البته یکی از زیباترین کفش ها به شمار می رود. از جمله ویژگی های این مدل می توان به فنر پنجه بلندتر نسبت به مدل قبلی آن اشاره نمود. همچنین پایداری بیشتری در گوشه ها دارد.

Adidas Boston 10

کتونی ادیداس سفید برای دویدن

قیمت: 130 پوند

وزن: 286 گرم (M)، 262 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

در حالی که نام نشان می دهد این یک کفش مخصوص ماراتون است، آدیزرو بوستون 10 یک کفش مناسب برای خود به عنوان یک کفش برای تمام مسافت ها، با مقدار مناسبی از بالشتک بلند ز می باشد. این نسخه کاملاً اصلاح شده است. لایه نازک Boost که قبلا زیر پا بود، با یک کفی تمام قد Lightstrike، یک فوم سبک تر و محکم تر مبتنی بر EVA جایگزین شده است. و به جای صفحه میانی که اغلب استفاده می‌شود، بوستون از میله‌های فیبر کربنی برای سواری سریع و پاسخگو استفاده می‌کند که با هر قدم زدن انرژی بیشتری را باز می‌گرداند .

رویه مش مهندسی شده به روز شده است و اکنون از 50٪ منسوجات بازیافتی استفاده می کند – بدون اینکه تناسب دستکش مانند یا مدیریت گرما خوب را به خطر بیندازد.

Hoka One One Rocket X

بهترین کفش دویدن

قیمت: 140 پوند

وزن: 210 گرم (یونیسکس)

افت پاشنه / پنجه: 5 میلی متر

نوع: جاده / عملکرد

این اولین کفشی است که می‌توانیم به یاد بیاوریم که حداکثر امتیاز را در یک فرآیند تست گروهی کسب کرده است. دلیل اینکه ما سهمی از جایزه بهترین تست را به آن نداده ایم این است که این کفش خاص بوده و برای گروهی از دونده ها مناسب نخواهد بود. این کفش، که جایگزین موشک کربن متوقف شده Evo می شود، سرعت را با کنترل ترکیب می کند. این کفش یکی از سبک‌ترین کفش‌ها در سری هوکا است، راحت است و صفحه‌ای باریک از فیبر کربن دارد.

Nike React Infinity Run FK2

react infinity run flyknit 2 road running shoes Qfh63N

قیمت: 139.95 پوند

وزن: 302 گرم (M)، 244 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 9 میلی متر

نوع: جاده / پایداری

زمانی که یک برند کفش ادعا می کند محصولش می تواند به کاهش آسیب کمک کند، همیشه جالب به نظر می رسد- کاری که نایک با این به روز رسانی انجام داده است. هیچ راهی برای ارزیابی چنین ادعایی وجود ندارد، به جز آزمایش های در مقیاس انبوه و در سطح بالینی. بنابراین بهترین چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که هیچ آزمایش‌کننده‌ای که این کفش‌ها را پوشیده بود آسیبی ندید و اشتیاق یکنواخت برای بالشتک (در سمت محکم)، تنفس و پایداری وجود داشت. این مدل برای کار سرعت قدری سنگین است.

Nike Pegasus Trail 3

pegasus trail 3 trail running shoes LWMQgR

قیمت: 114.95 پوند

وزن: 321.4 گرم

افت پاشنه/پا: 9.5 میلی متر

نوع: تریل

هر کسی که به دنبال کفشی است که شبیه کفش تریل نیست، باید Nike Pegasus Trail 3 را در نظر بگیرد. سومین تکرار این کفش با تغییرات ایجاد شده در Pegasus مطابقت دارد – مقدار زیادی بالشتک زیر پا و پهن بودن آن در نظر گرفته شده است. کف لاستیکی دارای الگوی موج‌شکن است که شبیه لاستیک‌های دوچرخه‌سواری کوهستانی است. کارشناسان متوجه شدند که این کفش در مسیرهای خشک یا شنی چسبندگی زیادی دارد، اما وقتی خیس می‌شود کمی در سمت لغزنده قرار می‌گیرد. این یک کفش عالی برای هر کسی است که در حال رفت و آمد یا دویدن در ترکیبی از جاده و مسیر است، اما کاوشگران جدی ممکن است این بالشتک را مشکل ساز بدانند.

Under Armour Flow Velociti Wind

قیمت: 140 پوند

وزن: 241 گرم (M)، 227 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

برند ورزشی Behemoth آندر آرمور نسبتاً اخیراً وارد فضای کفش های دویدن شده است، اما قصد دارد خود را تا حد زیادی تثبیت کند. Flow Velociti Wind اولین پیشنهاد برای این هدف است و تلاشی چشمگیر به نظر میرسد- یک کفش روزمره خنثی که همچنین می‌خواهد برای دویدن سریع‌تر مناسب باشد. آزمایش‌کنندگان رویه را که سبک اما مستحکم است، دوست داشتند و در حین کشش و حرکت خوب در نواحی کلیدی، پا را به خوبی نگه می‌داشتند. این بالشتک نیز مورد ستایش قرار گرفت: دارای یک زیره وسط یک تکه و کفی است که به همراه یک آستر جورابی به ضخامت 4 میلی‌متر، حسی فوق‌العاده در هنگام دویدن به کفش می‌دهد. بنابراین آنها به اندازه کافی برای دویدن های آسان و طولانی بالشتک هستند، اما وزن آنها به طرز چشمگیری کم است (تقریباً در ناحیه کفش های پرفورمنس) و همچنین پاسخگو هستند، به این معنی که برای دویدن با سرعت و جلسات سریع تر عالی بودند. به طور کلی، این یک گزینه عالی برای دوندگانی است که می‌خواهند یک کفش تمام پایه‌های تمرینی آنها را بپوشاند، و بالشتک، راحتی و سرعت را در یک بسته سبک وزن ترکیب کند.

Adidas Ultraboost 21

adidas ultraboost 21 w s23840

قیمت: 160 پوند

وزن: 340 گرم (M)، 297 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 10 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

تنها از وزن آن مشخص است که این کفش برای دویدن های طولانی و ثابت طراحی شده است. اما سنگینی و بالشتکی بودن یکی از بهترین چیزهای آن بود. آدیداس دوست دارد با Ultraboost بازی کند، علیرغم این واقعیت که این یک گاو پول نقد برای شرکت است. این تکرار دارای شش درصد فوم میانی Boost بیشتر، رویه Primeknit ساخته شده از پلاستیک بازیافتی اقیانوسی و یک درج پلاستیکی در زیر کف میانی به نام LEP (“Linear Energy Push”) است که برای ایجاد 15 درصد استحکام پیچشی بیشتر طراحی شده است. یک دویدن سفت تر برای کمک به افزایش سرعت. بازخورد متفاوت بود. ویژگی LEP مورد توجه قرار نگرفت و تقریباً همه به احساس نرم و لطیف کفش اشاره کردند. فوم اضافی Boost مورد تحسین قرار گرفت و چندین پوشنده اظهار داشتند که ترس آنها مبنی بر اینکه رویه پلاستیکی بازیافتی ناراحت کننده باشد بی اساس است. رویه آن آنطور که آدیداس ادعا می کند نرم نیست، بنابراین دوندگان با پاهای باریک ممکن است بخواهند مدل دیگری را جستجو کنند. برای اکثریت افراد، این یک کفش بلند مدت با جهش زیاد است.

Nike Zoom X Invincible Run

zoomx invincible run flyknit road running shoes p1QG23

قیمت: 160 پوند

وزن: 314 گرم (M)، 253 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 9 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

اگر بخواهید Zoom X Invincible Run را در یک کلمه توصیف کنید، “جالب” خواهد بود. دوندگان مشتاق بودند به بگویند که چقدر از دویدن در این مدل جدید (طراحی شده برای دویدن طولانی و آهسته) لذت می برند. مقدار بسیار زیاد بالشتک به این معنی بود که پاهای آنها در یک آغوش ملایم خرسی پیچیده شده است. این بدان معنی بود که آنها نباید نگران نحوه فرود آمدن، محل قرار دادن پاهای خود یا در واقع به هر چیزی فکر کنند – آنها فقط می توانستند بدوند. بازخورد بعد از دویدن نیز مثبت بود و چندین آزمایش کننده درد عضلانی کمتری را نسبت به حالت عادی گزارش کردند. نایک از شنیدن این موضوع خرسند خواهد شد زیرا این دقیقاً همان چیزی است که با این کفش سعی در رسیدن به آن داشت. قابلیت تنفس فقط متوسط ​​است و آزمایش‌کنندگان سبک‌تر آن را کمی دست و پا گیر می‌دانند، اما این مشکلی برای دونده‌های میانی نخواهد بود.

New Balance 1080 v11

New Balance 1080v11 Masthead 1600

قیمت: 135 پوند

وزن: 263 گرم (M)، 229 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

1080 یکی از محبوب ترین کفش های دویدن نیوبالنس است. این یک کفش با کیفیت بالا و دارای بالشتک خنثی است و در حالی که زمانی که فقط برای دویدن های طولانی و آهسته مناسب بود، تکامل فناوری و کاهش وزن کفش به این معنی است که بسیار سازگارتر شده است – 1080 همچنان یک کفش با بالشتک عالی است که مخصوصاً برای دوندگان با پاهای باریک مناسب است. سرمایه گذاری روی یک جفت از اینها را در نظر بگیرید زیرا بیشتر نیازهای آموزشی شما را پوشش می دهند، مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید. به طور کلی، یک کفش بسیار همه کاره و کاملاً قابل اعتماد.

Hoka One One Mach 4

hoka one one mach 4 running shoes black dark shadow 8 905907

وزن: 232 گرم (M)، 192 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 5 میلی متر

نوع: جاده / عملکرد

آن را به عنوان یک کفش عملکرد علامت گذاری کرده ایم. با این حال، دوندگان سبک‌تر و با تجربه‌تر احتمالاً این را انتخابی عالی برای دویدن‌های روزمره می‌دانند. Mach به لطف ترکیبی زیبا از وزن کم، واکنش پذیری و بالشتک که نرم و بدون خیس شدن ، به سرعت به یک مدل محبوب تبدیل شده است. برخلاف ظاهر ضمخت اکثر کفش‌های هوکا، ماخ تناسب بسیار باریکی را ارائه می‌دهد. این، همراه با افت پاشنه پایین، به احساس کلی سرعت کنترل شده می افزاید. برای نسخه 4 این کفش، هوکا زیره میانی را تغییر داده است – فوم با چگالی دوگانه ارائه می‌کند و لایه‌ای نرم‌تر روی لایه محکم‌تری قرار می‌گیرد. قسمت بالایی تنفس پذیرتر شده است. و قسمت پاشنه برای کاهش احتمال ساییدگی آشیل دوباره طراحی شده است. اکثر مردم نقطه قوت این کفش را از 10 هزار تا نیمه ماراتن می دانند.

Brooks Levitate 4

9476 DEFAULT l

قیمت: 140 پوند

وزن: 286 گرم (M)، 258 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

تغییراتی مانند فرمول فوم کف میانی کمی تطبیق داده شده، تغییر در شیارهای زیره برای امکان چرخش بهتر در ضربه پا و رویه سبک تر و تنفس پذیرتر شده است. در حقیقت، تنها آخرین مورد از این تغییرات مورد توجه قرار گرفت – به نظر کاملاً متفاوت است – اما در جاهای دیگر، احساس کلی یکسان بود. این کفشی است که مایل به مایل کار را انجام می دهد. در حالی که 140 پوند ارزان نیست، کفش فوق العاده بادوام است و پس از طی چند صد مایل نسبت به بسیاری از رقبای مستقیم خود، سایش کمتری نشان می دهد، و سواری و بالشتک آن ثابت می ماند. این یکی را به عنوان یک دوست وفادار برای دویدن در نظر بگیرید.

Saucony Guide 14

15949801 5

قیمت: 125 پوند

وزن: 298 گرم (مردانه)، 266 گرم (زنانه)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: جاده / استیبیلیتی

این کفشی نیست که بتوانید برای جلسات سریعتر از آن استفاده کنید، اما به عنوان یک کفش روزمره برای دونده‌های سنگین‌تر و پروناتورها، نسخه 14 گاید بهترین در کلاس خود به شمار میرود. بالشتک به سمت سفت تمایل دارد و تناسب آن برای دوندگان با پاهای باریک مناسب نیست، اما دوندگان با پاهای معمولی تا پهن از ترکیبی عالی از آزادی و خوابیدن در تمام طول پا لذت می بردند. شیارهای زیره به گونه ای تنظیم شده اند که از پاشنه تا نوک پا به صورت صاف تر حرکت کنند.همچنین یک ساقه منحنی در زیر زیره میانی وجود دارد که پشتیبانی داخلی را فراهم می کند. یک کفش بلند عالی برای دوندگان مبتدی تا متوسط.

On Cloud Ultra

on cloudultra trail running shoes

قیمت: 160 پوند

وزن: 295 گرم (M)، 245 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 8 میلی متر

نوع: تریل / خنثی

در حالی که برند سوئیسی On به دلیل عالی بودن و کیفیت کفش‌های دویدن در جاده‌هایش شناخته می‌شود، اما کار سخت‌تری برای جابه‌جایی غلاف‌های بالشتک (“ابرها”) خود به مسیرهای دشوار و تریل داشت. سنگ و گل به نسخه های قبلی این کفش می چسبید. این مشکل با Cloud Ultra برطرف شده است: کانال های بین ابرها بسته شده اند و خود ابرها کم عمق تر شده اند. نتیجه کفشی است که در حین حرکت وزن خود را افزایش نمی‌دهد و تجربه‌ای جذاب اما کنترل‌شده را ارائه خواهد کرد – تا زمانی که در مسیرهای خشک و سخت باشید. نقطه قوت این کفش به ویژه در سرازیر مشخص می گردد.

Salomon S/Lab Phantasm

قیمت: 165 پوند

وزن: 199 گرم (یونیسکس)

افت پاشنه / پنجه: 6 میلی متر

نوع: جاده / عملکرد

فانتاسم که مخصوصاً برای تلاش اخیر کیلیان جورنت برای ثبت رکورد جهانی دویدن 24 ساعته جدید ساخته شده است، یک کفش جاده ای است که حتی سبک تر از وزن 199 گرمی خود می باشد. افرادی مانند Jornet ممکن است بتوانند از آن برای دویدن در مسافت‌های اولترا استفاده کنند، اما دونده های معمولی متوجه می‌شوند که برای دو ده کیلومتر نیز مناسب خواهد بود. رویه تا حدی شفاف است (ویژگی که برای تنفس عالی است، اما برای محافظت در برابر آب و هوا ضعیف است) و فوم کف میانی «Energy Surge» توسط دو دونده سبک به‌عنوان «به‌طور شگفت‌آور خوب» توصیف شد. همچنین یک شکل راکر تا آخر وجود دارد که به دوندگان کمک می‌کرد تا سریع‌تر روی انگشتان پاهایشان بالا بروند. به طور خلاصه، این یک کفش مناسب برای جلسات سرعت یا مسابقه برای رویدادهای کوتاه است.

Nike Air Zoom Tempo Next%

air zoom tempo next flyknit road running shoes 1111

قیمت: 160 پوند

وزن: 279 گرم (M) 225 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 10 میلی متر

نوع: جاده/خنثی

این کفش دارای صفحه کامپوزیت کربنی است که نرم تر از صفحه کفش های قبلی است. دو نوع فوم میانی (React بادوام تر در قسمت پاشنه و فوم Bouncier ZoomX در قسمت میانی و جلوی پا). و همچنین غلاف های هوا در زیر سرهای متاتارس برای جهش بیشتر تعبیه شده است. آزمایش‌کنندگان نگران این بودند که با چنین ارتفاع پشته‌ای ، کفش از طرفی ناپایدار باشد، اما مش بافتنی تقویت‌شده پا را به خوبی قفل می‌کند. تنها مشکل ما مربوط به تناسب است: خیلی پهن در قسمت انگشت پا و خیلی باریک در قسمت میانی پا، (اگرچه درست در پاشنه پا). به غیر از آن،
این کفشی است که به همان اندازه که شما انتظار دارید قدرتمند است.

Hoka One One Rincon 3

Hoka One One Rincon 3 Lateral Side

قیمت: 105 پوند

وزن: 210 گرم (M) 176 گرم (W)

افت پاشنه / پنجه: 5 میلی متر

نوع: جاده / عملکرد

بالشتک شده. پاسخگو، راحت، سبک، سریع. Rincon’s فرمولی است که هوکا عاقلانه تصمیم گرفته در آخرین مدل خود دخالتی در آن نداشته باشد. تکرار جدید نیز بدون افزایش قیمت، اگر بهتر نباشد، کار می کند. زیره میانی و زیره یکسان می مانند، به این معنی که یک تکه بزرگ قدیمی از EVA زیر پا دریافت می کنید. زیره قوی این کفش به معنای آن است که مسافت های طولانی را به راحتی می توانید بدوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مهدی جباریان

*مهدی جباریان : شروع فعالیت کوهنوردی 1376 برخی صعودهای شاخص: • گشایش مسیر در دیواره پاتخت ، زمستانی ، سبک آلپی • رکورد صعود چهارجبهه دماوند در 25 ساعت و سی دقیقه:شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، غربی، شمالی، شمال شرقی، پایان در گوسفندسرا • صعود سه جبهه دماوند در 21 ساعت: شروع از گوسفندسرا، مسیرهای جنوبی، شمالی و شمال شرقی • رکورد صعود آزاد انفرادی دهلیز مرکزی یخار از معدن تا انتهای یخچال در 12 ساعت • صعود زمستانی دماوند 10 مرتبه: گرده شرقی(تیغه های یخار)، جنوبی، شمالی، یکروزه... • صعود دماوند مجموعا 104 مرتبه در فصول مختلف یالهای گوناگون. • صعود زمستانی گرده شرقی سرکچال به خلنو • صعود زمستانی قلل شاخک و علم کوه از مسیر سیاسنگا • رکورد صعود سرعتی آزاد انفرادی گرده آلمانها از ونداربن تا تنگ گلو در 7 ساعت و سی و سه دقیقه • تلاش برای صعود زمستانی آلپی ترکیبی دیواره علم کوه مسیر هاری رست، صعود برتر سال 96 • صعود به گرده آلمانها چهارده مرتبه در فصل بهار و تابستان و پاییز – صعود یکروزه گرده آلمانها • صعود یکروزه دیواره علم کوه، مسیر هاری رست از ونداربن به ونداربن بدون بارگذاری 21:33 ساعت • صعود دو مسیر هاری رست و فرانسوی های دیواره علم کوه در یک روز • رکورد عبور از البرز، شروع دربند توچال تا آزادکوه کلاک ، 102 کیلومتر، 9000 متر صعود در 46 ساعت رکورد صعود سرعتی زمستانی گرده آلمانها از ونداربن به ونداربن در 67 ساعت • رکورد صعود سرعتی خط الراس دوبرار در 17 ساعت و نه دقیقه • صعود سرعتی از پل خواب توچال کلک چال جمشیدیه در 15 ساعت و 20 دقیقه • صعود یکروزه از دربند توچال تا سرکچال سپیدستان در 23 ساعت و 50 دقیقه ، 65 کیلومتر، • صعود قله خان تنگری 7010 متر • تلاش برای صعود قله ماناسلو 8163 متر • صعود یخچالهای شمالی سبلان، کسری، یخار • صعود و تمرین سنگنوردی در دیواره های شروین، پلخواب، بیستون.... • گشایش مسیر در دیواره های کاسونک، شروین، اوسون ترکیبی ... • مربی کوهپیمایی درجه سه سایر: کمربند مشکی جودو دان یک کارشناس مهندسی معماری، دکتری مدیریت بازرگانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

مقالات پیشین

سبد خرید
راهنمای خرید و ارسال
فروشگاه
وبلاگ
حساب من
0 مقايسه
0 مورد سبد خرید